shine_floor
11 Mart 2022 Yazarı Ugur Yapi 0

İSONEM SHINE FLOOR ZEMİN KAPLAMASI

PARLAK VEYA MAT RENKLİ ZEMİN Kaplaması

İki bileşenli, reçine esaslı kendiliğinden yayılan solvent bazlı zemin kaplamasıdır. Kuruduktan sonra elastik ve eşsiz bir katman oluşturur. UV ve dış hava koşullarından etkilenmez. Zamanla sararma, solma ya da kalkma yapmaz. Aşınmaya karşı dirençlidir. İnsan ve araç trafiğinden etkilenmez. Çeşitli kimyasallara ve asitlere karşı dayanıklıdır. Aderansı mükemmeldir. Poliüretan esaslı, solvent bazlı, iki komponentlidir.

  • Parlak veya mat, sert-elastiktir.
  • İyi kimyasal ve mekanik dayanıma sahiptir.
  • Kaydırmaz yüzey elde edilebilir.
  • Sıvıları geçirmez.
  • Uygulaması kolaydır, kolay temizlenir ve ekonomiktir.

 

  • Üretim ve depolama tesisleri, imalathaneler vb. yerlerde bulunan endüstriyel zeminlerde düzgün yüzeyli kaplama olarak.
  • Havuz kenarları, turistik tesisler, sahil eridi, yürüme yolları, meydanlar, kaldırımlar, parklar ve bahçelerde.
  • Islak çalışma alanları (gıda ve içecek sanayi vb.), otopark döşemeleri ve yükleme rampaları.
  • Seramik, mermer ve mozaik kaplı teras, balkon ve ıslak hacimlerde.

Yüzey kalitesi: Beton yüzey temiz, sağlam ve yeterli basınç dayanımına sahip (min. 25 N/mm²), minimum çekme dayanımı (pull off) 1.5 N/mm² olmalıdır. Yüzey temiz, kuru ve kir, yag, kaplama, yüzey kür malzemeleri gibi yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Şüphe durumunda bir deneme uygulaması yapınız.

Yüzey hazırlığı: Beton yüzeyler aşındırıcı ekipmanlar kullanılarak çimento şerbetini kaldırarak açık gözenekli bir yüzey elde edecek şekilde hazırlanmalıdır. Zayıf beton uzaklaştırılmalı, delikler tamamen açık hale getirilmelidir. Yüzey tamirleri, boşlukların/deliklerin doldurulması ve yüzeyin düzeltilmesi ISONEM M 03 Tamir Harcı ile yapılmalıdır. Beton veya şap yüzeyler düzgün yüzey elde edilecek şekilde tesviye edilmelidir. Yüzeydeki yüksek yerler aşındırarak, zımparalanarak temizlenmelidir. Tüm toz, gevek ve oynak parçacıklar ürünün uygulamasından önce fırça ve/veya elektrikli süpürge ile yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. ISONEM SHINE FLOOR uygulaması öncesi yüzeyler uygulama zeminine bağlı olarak ISONEM EP PRIMER ya da ISONEM ANTI RUST ASTAR ile astarlanmalıdır.

Uygulama metodu: Ortam sıcaklığı min. 10°C, maks +30°C, yüzey rutubeti ≤%4, rölatif hava rutubeti maks.%70, çiğ noktası yoğuşmaya dikkat edilmedir. Kaplama yüzeyinde yoğuşma veya kabarcık riskini azaltmak için yüzey ve kür almamış kaplama, yoğuşma noktasının en az 3°C üzerinde olmalıdır. Karıştırmadan önce A bileenini kendi içinde mekanik olarak karıştırınız. B bileşenini A bileşenine ekledikten sonra homojen dağılmış bir karışım elde edene kadar 2 dakika boyunca sürekli olarak karıştırınız. ISONEM SHINE FLOOR elektrikli karıştırıcıyla (300-400 dev/dk.) veya başka uygun bir mekanik karıştırma aleti ile karıştırılmalıdır. Uygulama istenilen kalınlık elde edilecek şekilde rulo, fırça veya püskürtme tabancası yardımı ile yapılmalıdır.

 

SARFİYAT : 0,25 – 0,3 m²/kat (Uygulama yöntemine, yüzey porozitesine, profiline, tesviyedeki farklılıklara ve zayiata bağlı olarak değişiklik gösterir.). Min 7,5-9 m² / set, iki kat uygulama
RENK : RAL renklerinde üretilir.
AMBALAJ : 4,5 kg kullanıma hazır set ( A Komponent : 4 kg, B Komponent : 0,5 kg kombi metal galon )
RAF ÖMRÜ : Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.
DEPOLAMA KOŞULLARI : Kuru ve serin ortamlarda ısı ve ateşten uzakta, ambalaj kapakları sıkıca kapalı olarak saklayınız.

istanbul Esenler isonem bayi, Bağcılar, Güngören, Bahçeli evler, yüzyıl, Mahmut bey, Beşyüzevler, Gaziosmanpaşa, Sultangazi isonem ms 82,, su yalıtım, ısı yalıtım Bayi. Stoktan satış, uygun fiyat

ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri ISONEM SHINE FLOOR Uygulama Görselleri