ISONEM MS POLIA
14 Aralık 2021 Yazarı Ugur Yapi 0

Likid Polia Polymer

Likid Polia Polymer

ISONEM MS POLIA en son teknolojide üretilen mükemmel özelliklere sahip bir polimerdir. Kullanıma hazır, su bazlı polimer esaslı, UV dirençli, elastik bir yapıdadır. Teras ve çatılarda, beton, sap, sıva, ahşap, metal yüzeylerde sprey poliüretan ısı yalıtımı uygulanmış yüzeylerde, dış cephelerde yalıtım malzemesi olarak kullanılır. İşçiliği kolay ve süratlidir.

TEKNİK ÖZELLİKLER 

. İçerik : Su bazlı, polimer esaslı,tek komponent

· Yoğunluk (25°C, g/mL) : 1.30 ± 0.10

· pH : 7.0 – 9.0

. Su buharı geçirgenliği (m) : 5 ≤ sD ≤ 50, SINIF II

· Viskozite (25°C, mPa. s) : 16000 – 18000

· Katı Madde Oranı (Ağırlıkça %) : 70 ± 2

 

KULLANIM ALANLARI 

Teras ve çatıların su yalıtımında

Dış cephelerde

Çatılarda, ahşaplarda

Eskiden yapılmış bitümlü sorunlu yalıtımların üzerinde

Shingle yüzeylerde

 

Yüzey hazırlığı: Yalıtım yapılacak zemin mutlaka temiz ve kuru olmalıdır. Yüzeyde varsa kir, çamur, pas veya yağ gibi maddeler mutlaka temizlenmelidir. Tuz kusması görülen ya da negatif taraftan su akıntısı olan yerlerde kullanılmaz. Eğer uygulama yapılacak yüzeylerde çatlak ve tamiratlar varsa ve pahlar yapılacaksa ISONEM M 03 elastik harçla yalıtımdan önce yapılmalıdır. Özellikle büyük açıklıklı ve ısı yalıtım döşenmiş zeminlerde, kısaca çatlama olasılığı olan hareketli zeminlerde 45 g/m² yalıtım filesi takviyeli yapılmasını öneririz. Yalıtım yapılacak alanda dilatasyon var ise önceden ISONEM A4 elastik dolgu ile dilatasyon yalıtımı yapılmalı sonradan yalıtıma geçilmelidir. ISONEM MS POLIA uygulaması öncesi yüzeylere ISONEM Universal Astar izolasyon ve boya astarı 1:7 oranında su ile seyreltilerek (1 Kısım Astar:7 Kısım Su) ve 100 – 200 g/m² sarfiyat ile uygulanmalıdır. Daha sonra astar 4 saat kurumaya bırakılmalıdır. Sac/metal gibi yüzeylerde uygulama öncesi yüzey ISONEM Anti Rust Astar (Antikorozif Astar) ile 0,250 – 0,350 kg/m² sarfiyatıyla astarlanmalıdır

Uygulama şekli: ISONEM MS POLIA kullanıma hazırdır sadece kapağı açıldıktan sonra ve uygulamadan önce homojen bir şekilde karıştırılmalıdır. Astarlanan yüzeye ISONEM MS POLIA inceltilmeden iki kat halinde 4 saat arayla sürülür. 5°C’nin altında ya da ıslak ve donmuş zeminlerde uygulama yapılmamalıdır. Özellikle düz çatılarda yapılan uygulamalarda doğru ve yeterli eğimin verilip verilmediği kontrol edilmelidir. Yete ri kadar su giderinin mevcut olması ve çatıda ya da terasta hiçbir şekilde su göllenmesinin olmamasına dikkat edilmelidir.

Sarfiyat: 0,8 – 1,0 kg/m² (İki kat uygulama)

Boyanabilen(Kaplanabilen) Alan: 18 – 22,5 m² /1 kova

Ambalaj: 18 kg PP kova

Renk: İstenilen tüm renklerde üretilebilir

Raf Ömrü: 5 – 35 °C Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.

Depolama Koşulları: Kuru ve serin ortamda, ambalaj kapakları sıkıca kapalı olacak şekilde depolayınız